środa, 22 maja 2013

Kompozycje komunijne dla dziewczynki

Ostatnio na zajęciach z florystyki zrobiłam kompozycje na komunię i na wesele. Ozdobę na rękę zaprezentował wdzięcznie mój kot Kuba:

Wianuszek dla dziewczynki też zrobiłam. Wiem, że nie jest idealny i że widać drut florystyczny, ale niestety nasza nauczycielka nie tłumaczy niczego i nie pokazuje, jak coś zrobić, tylko zadowolona puszcza filmik. Więc będę wdzięczna za wszelkie porady.


3 komentarze:

 1. Fajne rzeczy ale najlepszy kociak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy robieniu wianków komunijnych ważne jest, żeby w odpowiedni sposób zacząć - zaczynamy wyplatać od połowy drutu, tzn. tam gdzie będzie "czoło" wianka, dokładając kwiaty na zewnątrz i wypełniacze (zieleń, wax, gipsówkę itp.) z góry, na dole i po trochu od wewnętrznej strony, żeby drut zamaskować.
  Kiedy zbliżamy się do końca drutu zaczynamy stopniowo zmieniać kierunek układania materiału - na końcu musi on być skierowany "głową" do zewnątrz - wtedy na końcu nie zrobi nam się taka dziura
  Drugą stronę analogicznie zaczynamy od środka, ale kierując wypełniacz w przeciwnym kierunku - tak, żeby w tym punkcie gdzie dwie połowy się stykają gałązki wypełniacza stykały się wierzchołkami. Kwiaty też mogą iść zgodnie z wypełniaczem, ewentualnie wszystkie w jednym kierunku, na całej długości wianka.
  Brzmi trochę skomplikowanie, ale mam nadzieję, że jest to zrozumiałe ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Na pewno następnym razem postaram się tak zrobić :)

   Usuń

Dziękuję wszystkim za komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...